Newsletter
Aktualności HR
Chcę otrzymywać powiadomienia email:
o nowych materiałach z obszaru twardego HR
(płace, urlopy, zasiłki, PPK, delegacje, zajęcia)
o nowych materiałach z obszaru miękkiego HR
(rozwój, szkolenia, elearning)
o nowych publikacjach w Dzienniku Ustaw
o nowych publikacjach w Monitorze Polskim
Mój email
wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższego
adresu email przez Erkwadrat sp. z o.o.
na potrzeby kontaktu ze mnąNastępny

Gotówka za szczepienie. Linie lotnicze chcą zachęcić pracowników
Amerykańskie linie lotnicze Southwest Airlines chcą nakłonić swoich pracowników do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Zatrudnieni, którzy zdecydują się na ten krok będą mogli liczyć na finansowy bonus. Osoby, które nie będą chciały się zaszczepić nie będą natomiast mogły już korzystać z płatnego zwolnienia lekarskiego w przypadku przebywania na kwarantannie. 
2021-09-18, tvn24.pl
Mateusz Morawiecki w premierowym podcaście. Mówi o "skali podwyżek dla pracowników medycznych"
Mateusz Morawiecki w premierowej emisji swojego podcastu odniósł się do trwającego strajku pracowników ochrony zdrowia. - Jasne, że pracownicy służby zdrowia powinni zarabiać więcej, powinni zarabiać godziwie - mówił. - My realizujemy plan podwyżek. Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, by nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 roku - dodał szef rządu.
2021-09-18, tvn24.pl
ZUS na Kongresie EKG w Katowicach

2021-09-17, www.zus.pl
Potwierdzenie danych w ZUS - instrukcja

2021-09-17, kadry.infor.pl
Na wydziałach teologicznych jest więcej pracowników niż na innych kierunkach? Liczby się nie zgadzają
Cztery uczelnie w Polsce mają zatrudniać więcej pracowników naukowych na wydziałach teologicznych niż na innych kierunkach - sugeruje rozsyłana w sieci grafika.
2021-09-17, konkret24.tvn24.pl
ZUS pomoże spisać się

2021-09-16, www.zus.pl
Rozmowy o wynagrodzeniach medyków bez protestujących w "białym miasteczku"
Minister zdrowia Adam Niedzielski po czwartkowym spotkaniu Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia powiedział, że przygotowane zostały "ramy porozumienia" dotyczącego wzrostu płac medyków. Jego zdaniem prace będą zmierzać do dalszego zwiększania minimalnych pensji, a prezes NFZ powiedział, że na ten cel są zagwarantowane pieniądze do końca obecnego i na przyszły rok.

2021-09-16, wydarzenia.interia.pl
Dobra sytuacja FUS w I półroczu 2021 r.

2021-09-16, www.zus.pl
Świadczeniobiorcy sami wygenerują potwierdzenia na PUE ZUS

2021-09-16, www.zus.pl
Białe miasteczko przed kancelarią premiera. Szósty dzień protestu pracowników ochrony zdrowia
To już szósty dzień protestu pracowników ochrony zdrowia przed kancelarią premiera. Trwa konferencja przedstawicieli protestujących. Relacja na tvn24.pl.
2021-09-16, tvn24.pl
Protest pracowników ochrony zdrowia. Karauda: bardzo dobrze zarabiam, ale kosztem dużej ilości pracy
Pracownicy ochrony zdrowia protestują w Warszawie. Jednym z uczestników protestu jest Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 powiedział, że "bardzo dobrze zarabia", ale "kosztem dużej ilości pracy". Dodał, że ma "dwa etaty i trzy kontrakty". Karauda mówił, że nie zna medyka, który by nie miał poczucia przepracowania, bo cały system opiera się na wieloetatowości.
2021-09-16, tvn24.pl
Protest pracowników ochrony zdrowia. Wojciech Andrusiewicz i Piotr Pisula komentują
W Warszawie trwa protest pracowników ochrony zdrowia, którzy stworzyli "Białe miasteczko 2.0". Domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. Chcą się spotkać z premierem, bo ich zdaniem rozmowy z ministrem zdrowia nie przyniosły rezultatu. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zarzucił im, że "jedynym żądaniem grupy osób protestujących jest obecność premiera".
2021-09-15, tvn24.pl
Dobra sytuacja FUS w I półroczu 2021r.

2021-09-15, www.zus.pl
Kosiniak-Kamysz o proteście pracowników ochrony zdrowia i nowym wiceministrze zdrowia od dialogu
Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Rozmowie Piaseckiego" o sytuacji protestujących pracowników ochrony zdrowia. Jego zdaniem stracili oni zaufanie do ministra zdrowia, dlatego domagają się rozmów z premierem. - Oni chcieli rozmawiać z ministrem miesiąc temu, dwa, trzy, gdy nie protestowali - mówił szef ludowców. - Tylko minister zdrowia jakoś nie miał ochoty rozmawiać z całym zespołem - dodał.
2021-09-15, tvn24.pl
Francja: Od środy obowiązek szczepień pracowników służby zdrowia. Będą kary dla niezaszczepionych
Od środy wchodzi w życie obowiązek szczepień pracowników służby zdrowia przeciwko koronawirusowi. Niezaszczepieni mogą być zawieszeni w pełnieniu obowiązków. We wtorek przeciwnicy nakazu zorganizowali manifestacje przeciwko przymusowi szczepień.

2021-09-14, wydarzenia.interia.pl
Minimalne wynagrodzenie wzrośnie w 2022 roku. Jest decyzja rządu
Wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku znowu wzrośnie. Rada Ministrów ustaliła ją na poziomie 3010 zł brutto. Oznacza to wzrost o 210 zł, czyli o 7,5 proc.

2021-09-14, www.rmf24.pl
Wybuch w fabryce okien w Rybnie. Ranny pracownik
W zakładzie produkcyjnym w Rybnie w województwie warmińsko-mazurskim doszło do wybuchu łatwopalnych gazów. Jedna osoba została poszkodowana.
2021-09-14, tvn24.pl
Protest pracowników ochrony zdrowia. Ireneusz Szafraniec o postulatach i realiach pracy medyków
W Warszawie protestują pracownicy ochrony zdrowia. Przed kancelarią premiera zbudowali "białe miasteczko". - Domagamy się wzrostu finansowania również po to, żeby medycy mogli odpocząć. Zbliża się kolejna fala. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli dłużej pracować tak, jak przy poprzedniej - mówił w TVN24 Ireneusz Szafraniec, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych.
2021-09-13, tvn24.pl
Czternasta emerytura coraz bliżej. ZUS o zasadach wypłat
Czternasta emerytura ma zostać wypłacona wraz z listopadowymi świadczeniami. Dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
2021-09-12, tvn24.pl
Protest pracowników ochrony zdrowia. "Białe miasteczko" przed kancelarią premiera. Noc spędziło tam kilkudziesiąt osób
Pracownicy ochrony zdrowia protestują, domagają się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. W sobotę utworzyli przed kancelarią premiera "białe miasteczko". Noc spędziło tam kilkadziesiąt osób, protest kontynuowany jest w niedzielę.
2021-09-12, tvn24.pl
Erkwadrat sp. z o.o.
www.erkwadrat.pl
biuro@erkwadrat.pl
facebook/erkwadrat